Zmiana zawodowa to proces, wymaga wizji, świadomego działania i odpowiedniego podejścia. Może wydawać Ci się to oczywiste ale będąc w tym procesie czasem o tym zapominamy. Zatem, bazując na przykładzie jednej z Klientek, która zgłosiła się do programu “Kariera Idealnie Dobrana” z narzędziem psychometrycznym a która właśnie świętuje swój sukces związany z otworzeniem własnego biznesu i pozyskaniu funduszy na ten cel, chcę podzielić się z Wami, trzema elementami, które w mojej ocenie są niezbędne. Nazwałam tę zasadę 3xP:

POMYSŁ. Zacznij od stworzenia wizji zawodowej, pomysłu jaki chcesz realizować. Pomyśl co daje Ci prawdziwą satysfakcję, w czym jesteś dobra/y, co kochasz robić, jakie ważne dla Ciebie elementy chcesz umieścić w swojej wizji zawodowej? w jaki sposób chcesz pracować?

PLAN. Według mnie dobry plan powinien zawierać odpowiedzi na 4 pytania: WHO – kim jesteś? WHAT – co chcesz zrealizować WHY – po co? Jaki jest Twój powód dla którego podejmujesz codzienny wysiłek? WHERE – gdzie aktualnie się znajdujesz? HOW – jak osiągniesz to, na czym Ci zależy?

POSTAWA. W drodze na szczyt natrafisz na trudności i to jak je pokonasz zależy od Twojego przygotowania. Jak postrzegasz trudności? Jako wyzwania i okazje do nauki czy reagujesz w inny sposób. Zaobserwuj siebie i zastanów się czy obecny sposób reakcji Tobie służy.

W drodze na szczyt potrzebnych jest wiele cech. Niektóre z nich zapewne posiadasz w swoim repertuarze, nad innymi warto popracować. A od czego Ty zaczniesz swoją drogę?